Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği Sonrası Bakım

Estetik göğüs  estetiği  ameliyatları sonrası bakım ve hijyen  çok önemlidir.

Göğüs estetiği ameliyatları  sonrası bakım hususunda estetik cerrahınızın  tavsiyelerine uynanız sağlığınız açısından çok önemlidir.

Estetik göğüs estetiği operasyonuları  sonrası evinize gittiğinizde en az 3 gün istirahat ediniz.

Estetik ameliyat sonrası antibiyotik ve ağrı kesici kullanmanız gerekecektir estetik cerrahınızın size vermiş olduğu ilaçlarınızı düzenli ve vaktinde kullanmalısınız .

Estetik ameliyat sonrasında pansumanlarınızı aksatmadan zamanında yaptırmalısınız.

İyileşme devam ettiği için ameliyat sonrası en az 4 hafta kolunuzu zorlamayınız, ağırlık taşımayınız, itme çekme hareketlerinden sakınınız.

Ameliyat sonrasında göğüs dokusu ödemli ve şiş olacaktır. Ödemler 3-4 hafta içinde hızla azalır. Son şeklini alması ise 6-12 ay sürebilir. Bu süre içinde zaman zaman yanma batma gibi hafif ağrı hissi olabilir normaldir.

Göğüs estetiği ameliyatı sonrası 2 ay ağır sporlar yapılmamalıdır. Bir ay sonra hafif yürüyüş şeklinde spor yapılabilir.Ağır yük kaldırmak, özellikle kolları ve göğüs kaslarını zorlayacak egzersizler, kontrolsüz hareketler sakıncalıdır.

İyileşme tamamlanana kadar göğüs üzerine baskı ya da basınç yapacak durum ya da hareketlerden kaçınınız.Diğer önemli konu sigara konusudur.

Ameliyat sonrası en az 1 ay sigara içmeyiniz. Sigara hem yara iyileşmesini bozar hem de küçük damarları daraltarak ameliyat bölgesindeki doku ve derinin kanlamasını azaltarak doku beslenmesini bozar, hücre tahribatı, hücre ölümü, yara açılması, dikiş açılması, iltihap gibi durumlara neden olabilir.

Göğüs estetiği sonrası devrede protein ağırlıklı sebze içeren dengeli bir beslenme yara iyileşmesini hızlandıracaktır.

En çok yaptığımız estetik operasyonlar!

OP.DR FATİH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR!

 • Nurgül ****

  Soru & Cevaplar

  10 gün önce ameliyat oldum dediklerinize harfiyen uyuyorum fakat sol taraf biraz şiş gibi geldi bana bu şişlik gecermi yoksa ben biraz acelemi ediyorum ?

 • Şehrazat ****

  Soru & Cevaplar

  bende ameliyat oldum fakat ağrılarım devam ediyor verdiğiniz ilaçları kullanmaya devam etmelimiyim ? Çünkü ben ameliyatdan sonra bıraktım ağrım olmadığı için şuan yeni başladı sebebi bu olabilirmi ?

 • CAgla ****

  Soru & Cevaplar

  Merhaba,22 yaşındayım ve milli takım sporcusuyum,yüzme branşında…sporu artık bıraktığım için,göğüslerimi büyütmek istiyorum..estetik ameliyatından sonra,profesyonel değil ama normal günlük spor yapmam da bir problem olur mu acaba ?bunun yanında,fiyatlarınızı öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkür ederim..

 • Burcu ****

  Soru & Cevaplar

  Amelayatimin 15 gunu banyo yaptm dikisin bitiminden iltihap geldii sebebi ne olabilirr

 • songül ****

  Soru & Cevaplar

  gögüslerdeki silikon elle masaj sırasında kayma yaparmı yer degiştirirmi.

 • Hulya ****

  Soru & Cevaplar

  Ben meme buyutme ve diklestirme amilyati yaptim,13 Gun önce. Agrilarim var ve sol gögusum biraz daha sis gibi Gun gectikce daha iyi oluyorum AMa solgögsumun ustunde biraz daha basinc ve kalp agrisi gibi agri var. Nefesim bazen Sanki zorlaniiyor gibi! Bu normal mi ? Yani amilyattan 5 Gun sonra dis agrisida basladi ve suan agri kesicilerle ve volterin iyi geliyor! Nezamana kadar surer, kalp agrisi degildir insallah vebyasim genc. 450 cc koydunuz umarim iyi olur sonuc! Luften cevap bekliyorum!

 • serap ****

  Soru & Cevaplar

  merhaba ben ıspartadan yazıyorum çok ciddi bir şekilde vücudumda rahatsızlık hissediyorum baya deforme olmuş durumdayım.yaşım 32 ve 4 çocuk annesiyim kendime bakma zamanı geldi. meme büyütme,genital bölge estetiği,karın germe ve burun estetiği olmak istiyorum ilk hangisinden başlamalıyım. istanbulda annemler yaşıyor.tatilde gelmek istiyorum. cevap yazarsanız çok memnun olurum acil irtibata geçebiliriz.teşekkürler

OP.DR FATİH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR!