Sık Sorulan Sorular

Göğüs Büyütücü Kremler İşe Yarıyor Mu?

Piyasada göğüs büyütücü krem yok. Kilo alır ve göğüs kaslarınızı güçlendiren egzersiz yapar iseniz biraz faydalı olabilir. Göğüslerinizi toparlatmak ve belki de büyütmek için bir devlet hastanesi plastik cerrahi kliniğine müracaat edin, ücretlide olsa kabul edilebilir sınırlarda.

Sol Göğsüm Sağ Göğsüme Göre Küçük Bu Tedavi Edilmeli Mi?

18-19 yaşına geldiğinizde vücudunuzun gelişimi tamamlandığında sizi rahatsız edecek bir asimetri olması halinde estetik ameliyat olabilirsiniz.

Göğüslerimden Biri Diğerine Göre Küçük Ne Yapmam Gerekir?

Şikayetinizin teşhisi için muayene olabilirsiniz. Meme büyütme için, meme protez veya memeye yağ transferi uygulamalarından biri gerçekleştirilebilir. Operasyon tamamen estetik amaçlı olduğunda, maliyetini SGK karşılamamaktadır.

Göğüslerime silikon taktırdığım belli olur mu?

Göğüslere silikon taktırıldığı zaman, en uygun silikon seçildiği zaman profesyonel olmayanın anlaması zordur. Çok büyük göğüsler istedikları zaman bunu saklamak mümkün değildir. Ancak naturel olursa anlamak zordur.

Meme büyütme operasyonu nasıl yapılır?

Meme büyütme operasyonu yaklaşık 2 saat süren ameliyatlardır. Koltuk altından, meme ucundan ya da meme dokusu altına veya kas dokusu altına slikon yerleştirilmesi ile yapılır.

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyat genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1-1.5 saat kadar sürer. Hasta ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler.

Meme büyütme operasyonu sırasında kullanılan protez meme sarkıklığını düzeltebilir mi?

Nadir bazı durumlarda protezler bu amaç için kullanılabilir. Ama gerçekten meme dokusunda bir sarkma mevcutsa bu işlem bir meme dikleştirme ameliyatıyla birlikte yapılmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı kimlere yapılabilir?

Yapısal olarak küçük memeleri olan veya doğumdan sonra küçülmüş veya içi boşalmış memeler için uygulanır.

Göğüs protezi nedir?

Meme ameliyatı olmuş ve plastik rekonstrüksiyon yapılmamış kadınlar, beden görümlerini korumak amacı ile protez meme kullanmaktadır. Batı ülkelerinde bu konuda eğitimli protez hemşireleri, hastanın ölçülerini almakta ve uygun protezin seçimine yardımcı olmaktadır. Bu hizmet, eğitim ve deneyim gerektirmektedir. Ülkemizde bu protezlerin satışı, sıradan satış elemanlarınca yapılmakta ve ülke alım gücünün çok üzerinde ücret istenmektedir. Uygun bir organizasyonla, bu sorun çözülebilir ve ücret üçte bire düşürülebilir. Bu sayede hizmet toplumun tüm kesimlerine yayılabilir.